Twee grappen, verteld op Paaszondagmorgen

Deze dag en datum (1 april) raakt ook aan een middeleeuws gebruik: ‘risus paschalis’ (de Paaslach).
Als tegenhanger van de somberheid en ingetogenheid van de Stille Week, met het lijdensverhaal van Jezus, werd in die tijd tijdens de Paasdienst met een goede grap ruimte gemaakt voor een bevrijdende lach voor het licht in het donker.

Ds. Bart Elbert vertelt twee moppen:

In Israël heb je veel heilige plaatsen. Er is ook een plek waar het heilige graf zou zijn. Er is altijd drukte en er zijn altijd gidsen bezig om iedereen welkom te heten. Het was zo druk, dat er toen een bordje werd neergezet met de woorden: "Hij is niet hier, maar Hij is opgestaan"......

------------

Er wordt verteld van Jozef van Arimathea dat hij erg rijk was. Hij was een volgeling van Jezus geworden en hij stond zijn graf af aan Jezus, nadat Hij was gestorven aan het kruis. Toen Jozef daar later over geinterviewd werd, vroeg men aan hem: "Hoe hebt u dat toch kunnen doen, een nieuw graf, speciaal voor u uitgehouwen, beschikbaar te stellen aan iemand anders?; Dat is toch wel heel bijzonder Jozef!"
Waarop Jozef antwoordde: "Ach, zo'n groot offer was het niet, Hij had het toch alleen maar voor het weekend nodig"........

-------------

Het werkte wel: De 'risus paschalis' was alom aanwezig..... 

Terug>>>

X

Right Click

Geen kopieermogelijkheid